O mnie

Psycholog biznesu, coach, doradca kariery, trener biznesu, HR konsultant, manager zarządzający międzynarodowym zespołem i strategią pozyskiwania talentów

Jestem absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłam dwie specjalizacje: Wspieranie Rozwoju Osobowości (przygotowanie do pracy coacha i trenera) oraz Psychologia Organizacji i Pracy (zdobycie solidnej wiedzy na temat zarządzania kapitałem ludzkim i miękkich aspektów obszaru HR).

Posiadam certyfikat Trenera Biznesu, który zdobyłam w podyplomowej Szkole Trenerów Biznesu w Ośrodku Edukacji Psychologicznej Intra-Biznes, natomiast w zakresie coachingu – uzyskałam dyplom szkoły akredytowanej przez ICF – Instytut Mukoid, jak również The Coaching Academy w Londynie.

Coachingiem zajmuję się od 2012 roku. Pierwsze doświadczenia związane z tą wyjątkową formą pracy z drugim człowiekiem zdobywałam jeszcze podczas studiów, gdzie pod skrzydłami mentorów i superwizorów rozwijałam sekcję coachingową w studenckim kole naukowym.

Posiadam doświadczenie w prowadzeniu procesów coachingowych z obszarów takich, jak: life coaching, career coaching, executive coaching, business coaching. Codziennie mam okazję wspierać moich klientów w odnajdywaniu swojej misji życiowej, totalnej zmianie kursu w karierze zawodowej, osiąganiu wymagających celów, podejmowaniu trudnych decyzji, stawianiu pierwszych kroków na rynku przedsiębiorców, rozwijaniu strategii biznesowych, usprawnianiu komunikacji menedżerskiej czy zarządzaniu zespołem.

W mojej pracy pomagam sprostać wyzwaniom rozwojowym pojawiającym się u ludzi na każdym etapie ich życia osobistego i zawodowego (od licealistów i studentów po seniorów).


JAK PRACUJĘ

Kompetencje coacha zdobywałam i rozwijam nadal uczestnicząc w licznych szkoleniach i warsztatach z wielu różnych nurtów i podejść, aby stale poszerzać swoją perspektywę i eklektycznie łączyć to, co najlepiej może pomóc mojemu klientowi. Cenne lekcje otrzymuję ucząc się od doświadczonych coachów i mentorów oraz stale superwizując prowadzone przez siebie procesy coachingowe. Chcąc jeszcze pełniej doświadczyć tego, czym jest coaching, przeszłam dwukrotnie swój proces coachingowy pracując nad dwoma celami (osobistym i zawodowym).

Czerpię m.in. z doświadczeń szkoły ericksonowskiej, wykorzystuję elementy treningu umiejętności, pracuję w oparciu o metaforę i wiele innych. Na sesjach, w zależności od celu, klienta i potrzeby, pojawiają się elementy dodatkowe, jak np.:

 • rysunki,
 • inspirujące karty dialogowe,
 • symbolika,
 • klocki,
 • gry,
 • praca z ruchem w przestrzeni,
 • scenki i odgrywanie ról
 • oraz wiele, wiele więcej narzędzi, które mogą być skuteczne i ciekawe.

Niezależnie od dobranych metod czy technik, zawsze pracuję w zgodzie z kodeksem etycznym ICF.

Na sesjach zachęcam klientów do rozwijania samoświadomości, otwierania się na zmianę, a w konsekwencji, do odważnego działania, które taką zmianę przyniesie. Stawiam dużo pytań. Często niewygodnych, a tym samym skutecznie skłaniających do refleksji i odkryć. Prowokuję do dyskusji, burzę zastany i skostniały schemat, wytrącam ze strefy komfortu, motywuję do zmiany.

Pracując, przede wszystkim wierzę w możliwość rozwoju, wszystkich i wszystkiego. Bez takiego założenia nie robiłabym tego, co robię. Wierzę również, że klient posiada w sobie wszystkie potrzebne mu zasoby do realizacji pełni swojego potencjału oraz zna odpowiedzi na wszystkie znaki zapytania, jakie przed sobą stawia. Swoją życzliwą i skupioną na kliencie obecnością asystuję mu w odkrywaniu tego, co schowane i wydające się niedostępne. Moim zadaniem jest pomoc klientowi w dotarciu do tych zasobów, wydobyciu najlepszych rozwiązań z wnętrza klienta, bo to on jest ekspertem od samego siebie, swoich decyzji, celów, wartości, potrzeb. Klient ma się uczyć, a nie być uczonym lub pouczanym. Klient ma się nauczyć samego siebie w procesie coachingowym i przejąć 100% odpowiedzialności za swoje życie.


COACHING A ZMIANA

Za największy sukces w pracy uważam moment, gdy klient mówi, że doszedł do danego wniosku sam. Wtedy jako coach wiem, że wykonałam swoją pracę na najgłębszym poziomie – poziomie gwarantującym zmianę u klienta; poziomie, na którym klient czuje, że to jego własne wypracowane zdanie/rozwiązanie. Tylko takie przekonanie pozwoli na dobrowolne wdrożenie zmian i długotrwałe efekty. Podejście to trafnie oddaje cytat Blaise Pascal’a: „Ludzie na ogół dają się łatwiej przekonać przez argumenty, na które sami wpadli, niż przez te, które ktoś im narzucił.”

Doradztwo w obszarze kariery jest mi bliskie od dawna. Już jako licealistka proaktywnie poszukiwałam swojej drogi zawodowej, by następnie na studiach zgłębiać teorię związaną z odkrywaniem potencjału zawodowego ludzi.

Dziś cieszę się z sukcesów moich klientów, którzy spełniają się zawodowo, bo udało im się dobrze określić swoją ścieżkę kariery już na początku lub zaryzykowali i zmienili zupełnie swój zawodowy kurs. Pracując z klientami korzystam z różnych narzędzi (testy psychologiczne, kompetencyjne, kwestionariusze zainteresowań itd.) oraz odpowiednio dobranych metod (coaching kariery, doradztwo zawodowe, konsultacje dokumentów aplikacyjnych, przygotowanie do rozmów kwalifikacyjnych).

Jako trener pracuję zarówno z klientami indywidualnymi, jak i biznesowymi. Tych pierwszych wspieram w rozwoju umiejętności miękkich (np. inteligencja emocjonalna, kreatywność, efektywność osobista, zarządzanie sobą w czasie, radzenie sobie ze stresem, komunikacja interpersonalna).

W biznesie specjalizuję się w obszarach takich, jak: komunikacja menedżerska, motywowanie pracowników, zarządzanie zespołem. Do tematu szkoleń podchodzę kompleksowo, każdorazowo planując dokładnie cały proces, od solidnej analizy potrzeb, przez zaprojektowanie odpowiednich rozwiązań, po ich realizację i ewaluację przeprowadzonych działań.

Z obszarem HR związana jestem od 2010 roku, gdzie miałam okazję zbierać ciekawe doświadczenia w podejściu do zarządzania kapitałem ludzkim wg amerykańskiej, polskiej i skandynawskiej kultury. Posiadam doświadczenie w rekrutacji pracowników, zarówno z perspektywy zewnętrznego konsultanta, jak i pracownika działu HR w międzynarodowych korporacjach, liderów branży IT (Microsoft, Sygnity, KMD).

Oceny kompetencji dokonuję w oparciu o najwyższe standardy, prowadząc wywiady kompetencyjne, a także przeprowadzając testy psychologiczne i sesje Assessment Center.

Miałam okazję współpracować z klientami przy:

 • tworzeniu systemów ocen pracowników i ścieżek karier,
 • projektowaniu strategii Employer Brandingowych,
 • licznych działaniach wspierających budowanie kultury organizacyjnej i wdrażanie wartości firmowych,
 • usprawnianiu komunikacji wewnętrznej,
 • przeprowadzaniu badań satysfakcji pracowników.

Posiadam doświadczenie w strategicznym zarządzaniu obszarem przyciągania talentów do organizacji. Realizując te działania zarządzam międzynarodowym zespołem, co wymaga ode mnie m.in. dużej uważności na różnice kulturowe.

Organizacje, w których miałam szczęście pracować oraz managerowie, od których mogłam się uczyć, to wszystko wykształciło we mnie takie podejście do przywództwa, w którym lider jest po to, aby służyć swojemu zespołowi, otoczeniu biznesowemu i klientom. Ważne jest dla mnie bycie liderem nakreślającym kierunek, ale jednocześnie słuchającym swojego zespołu i wspierającym poczucie sprawczości w wykoncypowaniu jak tam dojdziemy. Zawsze hołdowałam kulturze otwartego dialogu i feedbacku.

 • Przez wiele lat współpracowałam ze Stowarzyszeniem „Otwarte Drzwi”, przeciwdziałając wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnością oraz aktywizując zawodowo osoby bezrobotne.
 • Byłam prelegentką i panelistką na wielu konferencjach dedykowanych branży HR i IT, gdzie dzieliłam się swoją wiedzą z obszaru budowania marki osobistej na rynku pracy czy zarządzania zespołami i ich potencjałem.
 • Jestem energetyczna, zawsze uważna na klienta, empatyczna, autentyczna i dbająca o poczucie bezpieczeństwa w relacji. Posiadam pozytywny stosunek do ludzi i pracy. Do życia i siebie podchodzę z dystansem.
 • Prywatnie fascynuję się rozwojem osobistym przez duże „R” na wielu poziomach, w szczególności - duchowym oraz pracując z nieświadomością.
 • Moje mocne strony to odwaga w podejmowaniu naprawdę trudnych decyzji i determinacja w dążeniu do osiągnięcia celu, co w praktyce oznacza, że szukam rozwiązania, aż znajdę. 
 

Jesteś zainteresowany?

 

 

Masz pytania?

Skontaktuj się ze mną
 

  +48 503 118 305

  p.czarkowska@ready2grow.pl

  ready2grow